Upcyklácia so značkou Everything
V dnešnej dobe, kedy udržateľnosť a ekologické myslenie získavajú stále väčšiu pozornosť, je upcyklácia stále populárnejším spôsobom, ako zmeniť zvyškové materiály na jedinečné a funkčné kúsky. Či už ste nadšencom v tejto téme alebo ste v tomto svete začiatočník , upcyklácia ponúka zábavný a udržateľný spôsob tvorby.
A pre tých, ktorým je tento pojem neznámi.
Čo je to upcyklácia?
Je kreatívny spôsob ako vytvoriť z nepoužitých zvyškových materiálov niečo užitočné. Na rozdiel od recyklácie, upcyklácia sa zameriava na kreatívne využitie existujúcich materiálov bez ich rozkladania na základné zložky. V procese to znamená, že napríklad z nudného trička, ktoré už nechceme nosiť vytvoríme pomocou našej kreativity a nápaditosti napríklad pekný korzet alebo z uteráku, ktorý už proste chceme vymeniť za nový vytvoríme peračník alebo kozmetickú taštičku. Avšak to neznamená iba zo starej veci urobiť novú ale tak isto aj z nepoužiteľnej veci urobiť užitočnú ako to robíme my v našej dielni.
Výhody a nevýhody upcyklácie?
Na túto otázku je odpoveď priveľmi jednoduchá. Upcyklácia pomáha znižovať množstvo odpadu a minimalizovať zaťaženie životného prostredia. Tým sa podporuje udržateľnejší životný štýl.
Používanie existujúcich materiálov znamená menšiu potrebu výroby nových surovín, čím sa šetria prírodné zdroje. Kúsky takejto tvorby sú často originálnymi kúskami, ktoré na svoju tvorbu potrebujú o niečo dlhší čas výroby avšak takýto kúsok nenájdete v rovnakej podobe na nikom inom.
A nevýhody? asi jedinou nevýhodou je, že nie všetky materiály sú vhodné na upcykláciu, a niekedy je ťažké nájsť správny materiál pre konkrétny projekt a preto si treba najprv nájsť materiál a až následne vymyslieť projekt, ktorý z materiálu chceme vymyslieť.
Upcyklácia našej značky?
V našej dielni sa nám začali kopiť zvyšky látok či už menších alebo väčších rozmerov, ktoré proste nevieme použiť na ďaľšiu výrobu našich katalógových produktov a tak sme sa museli rozhodnúť čo nastane ďalej?
Vyhodíme tieto látky do koša? Poputujú tieto látky na skládku kde iba pribudnú k už tak veľkému odpadu textilného priemyslu? A vtedy som sa začala rozhliadať po tom čo z takýchto látok vytvárať.
A práve vtedy sa nám začali najviac predávať naše milované mikiny z vafloviny a tak sme vedeli, že sa rozhodneme správne keď minieme čo najviac zvyškov takýmto pekným spôsobom.
Avšak ani to niekedy nestačilo aby sme zachránili čo najviac zvyšných materiálov a tak sme z menších nevyužiteľnejších kúskov ušili aj kúsky pre deti.
S láskou váš tím EVERYthing.